Renowacja starego tarasu

Renowacja starego tarasu

Niewątpliwą zaletą desek z naturalnego drewna bądź kompozytu jest fakt, że dość szybko i przy tym stosunkowo niewielkim kosztem można przywrócić im ich pierwotny blask. Oczywiście o drewniany lub kompozytowy taras warto dbać regularnie, przeprowadzając chociażby cosezonowe olejowanie odpowiednio dobranymi do danego materiału preparatami. Jeśli jednak dopiero co kupiliśmy dany dom, a poprzedni właściciele nie przykładali do pielęgnacji desek odpowiedniej wagi, nic straconego. Dobrze przeprowadzona renowacja starego tarasu pozwoli nam jeszcze wiele lat cieszyć się jego doskonałym wyglądem.

Przywróć staremu tarasowi jego pierwotny wygląd dzięki odpowiedniej renowacji

Aby deski drewniane lub kompozytowe znów cieszyły nasze oko, warto mierzyć siły na zamiary. Jeśli nie czujemy się w tego typu pracach pewnie, oddajmy je w ręce specjalistów, którzy dysponują nie tylko odpowiednim sprzętem, lecz także wiedzą i doświadczeniem. Jeśli chcemy jednak samodzielnie przeprowadzić renowację starego tarasu, nasze działania powinniśmy podzielić na 3 etapy.

1) czyszczenie powierzchni

To absolutna podstawa – zanim zastosujemy jakiekolwiek środki, przed rozpoczęciem właściwej renowacji stary taras musimy dokładnie uprzątnąć. Zamiećmy go więc, a następnie dokładnie umyjmy za pomocą myjki ciśnieniowej lub węża ogrodowego.

2) szlifowanie

Kolejnym krokiem jest usunięcie starych lakierów, farb czy innych powłok, którymi do tej pory pokryte były deski. Na tym etapie możemy zeszlifować je przy pomocy papieru ściernego. Jeśli natomiast mamy do czynienia z poszarzałym drewnem, zamiast klasycznego szlifowania możemy wykorzystać odpowiedni preparat i szczotkę z naturalnym włosiem.

3) impregnowanie i olejowanie

Gdy powierzchnia jest już dokładnie oczyszczona i osuszona, możemy przejść do przygotowania jej do dalszego użytku. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się impregnowanie, które będzie chronić deski przede wszystkim przed grzybami i pleśnią. Na koniec miękkim pędzlem należy nałożyć na nie odpowiednio dobrany olej do tarasów drewnianych lub kompozytowych. My w naszej pracy stosujemy przede wszystkim produkty marek Gamrat i Twinson.

Recent Posts

Leave a Comment