Listwy przypodłogowe

Stanowią element wykończeniowy oraz dekoracyjny i sprawdzają się w charakterze wyposażenia praktycznie każdego pomieszczenia. W asortymencie posiadamy zarówno listwy przypodłogowe drewniane, MDF oraz fornirowane, jak i cokoły. Ich podstawową funkcją jest maskowanie miejsca łączenia ściany z podłogą. Znajduje się tam szczelina dylatacyjna, mająca za zadanie umożliwić materiałom znajdującym się na posadzce rozszerzanie się pod wpływem temperatury, zapobiegając ich odkształcaniu. Jest to przestrzeń, która wygląda nieatrakcyjnie i stanowi miejsce gromadzenia się kurzu oraz innych zabrudzeń, z tego powodu powszechnie stosowane są listwy przypodłogowe mające za zadanie ją ukryć. W asortymencie posiadamy modele w kolorze naturalnego drewna oraz białe. W zależności od barwy oraz designu, nasze produkty sprawdzają się we wnętrzach urządzonych różnych stylach.

Cokoły przypodłogowe

Cokoły przypodłogowe to rodzaj listwy, która jest wyższa, dostępna w wielu kształtach i bardzo często posiada zdobienia. Posiadamy produkty drewniane, fornirowane, swoim wyglądem przypominające drewno różnych gatunków, czy z MDF, doskonale prezentujące się np. w pomieszczeniach urządzonych w stylu minimalistycznym. Listwy podłogowe oraz cokoły np. z MDF lub fornirowane posiadają różnego rodzaju profile, zarówno proste, jak i wklęsłe czy wypukłe, co pozwala na dopasowanie modelu do danego wnętrza.

Podczas wyboru konkretnego modelu warto upewnić się, że będzie on pasował wizualnie do danego pomieszczenia. Warto wybrać produkt, który dobrze wpasuje się w jego wystrój i będzie stanowił interesujące wykończenie podłogi. Jeśli jest ona wyłożona kafelkami doskonałym pomysłem będzie wersja biała. Gdy składa się z paneli, bardzo dobrze będzie się prezentować produkt drewniany lub fornirowany.

Listwy i cokoły przypodłogowe produkowane z MDF mają najczęściej białą barwę. Do ich wykonania wykorzystywana jest płyta pilśniowa. Produkty tego typu sprawdzają się, przede wszystkim, w pomieszczeniach, których powierzchnia jest zakrzywiona. W takich warunkach bardzo przydatna jest ich giętkość oraz łatwość kształtowania.

Produkty tego typu charakteryzują się niezwykłą uniwersalnością, a dzięki szerokiej gamie barw, materiałów oraz kształtów, sprawdzą się w praktycznie każdym pomieszczeniu. Stanowią nie tylko ozdobę, ale także praktyczny element wykończenia.